Pure Baby Love

Babyšatka Pure Baby Love

Výrobca: Pure Baby Love

Eshop: nosime.sk

Farba: Pure Baby Mint (mentolková)

Zloženie: 100% bavlna

Gramáž: 225 g/m²

Cena: 85 €

MK3A2158.jpg

Mám rada pekne znejúce názvy šatiek. Vždy ma prekvapuje, s akou kreativitou vedia výrobcovia dávať nové a nové názvy svojim šatkám. Preto keď ma oslovila Andrea z nosime.sk, či by som nechcela otestovať novú značku babyšatiek, čerstvo prinesených z jedného známeho svetového veľtrhu, povedala som áno už len pre ten ich názov – Pure Baby Love … čistá bábätkovská láska … Och, kto by si nechcel vyskúšať čosi tak krásne znejúce, všakže? 🙂 O to viac som sa na testovanie tešila, keď som uvidela tie nádherné pastelové farby a ucítila v rukách tú neskutočnú mäkkosť a jemnosť šatky. Pri tejto šatke si na svoje prídu naozaj viaceré z našich zmyslov :-).

mk3a9566Šatka je prednostne určená pre novorodencov a malé bábätká, ale podľa výrobcu je vhodná aj na ťažšie batoľatá. Ja som ju testovala s 2,5 ročným, 13 kg nosencom. Môžeme teda smelo povedať, že už k novorodencom či ľahkým bábätkám nepatrí :-D, ale chceli sme ju otestovať, či naozaj bude vyhovovať aj potrebám staršieho dieťatka.

Ide o holandskú značku, ktorú zatiaľ nájdete len v jednom slovenskom eshope, a to nosime.sk. Myslím si, že nie veľa slovenských mamičiek či nosiacich rodičov o tejto značke zatiaľ počulo, no som presvedčená, že si nájde svojich verných fanúšikov aj na našom nosiacom trhu. Aďa mi prezradila, že ju vzala na skúšku hlavne kvôli tej jej úžasnej mäkkosti a jemnosti. Úplne ju chápem, tieto jej vlastnosti dostali aj mňa a nie jeden deň som sa pristihla pri tom, že ju chodím len tak hladkať a dotýkať sa jej :-D.

Je to šatka vyslovene stvorená na objímanie dieťatka. 

Výrobca uvádza, že materiál, z ktorého je šatka vyrobená (100% vysokokvalitná bavlna), je taktiež 100% bezpečná pre dieťa a spĺňa OEKO – tex štandardy. Ich zámerom pri tvorbe šatky bolo, aby bola ergonomickým produktom, ktorý zároveň vyzerá štýlovo a trendovo. To všetko s pocitom “čistej lásky” pri nosení ♥ ♥ ♥.

Šatka sa vyrába v jemných pastelových tónoch (mentolová, ružová, broskyňová, svetlá a tmavošedá, nevädzovomodrá, levanduľová či vanilkovožltá), ktoré sú priam stvorené pre novonarodené bábätká. Zvýrazňuje to ich nevinnosť a krásu. Šatka za ten čas, čo bola u mňa, bola párkrát opratá, lebo si prešla aj intenzívnym testovaním v našej regionálnej skupine, no aj po opakovanom praní ostala mentolková farba krásne svieža. Pre mamky začínajúce so šatkou sa skôr zvykne odporúčať pásikáva šatka s odlišnými farebnými pruhmi pre ľahšiu orientáciu pri viazaní, no myslím si, že manipuláciu s touto šatkou zvládne v pohode aj úplna začiatočníčka, a to práve vďaka jednoduchému viazaniu a dobrým vlastnostiam šatky. Mnohí nosiaci rodičia iste ocenia decentné farby a jednoduchý vzor ako skvelú alternatívu k mnohofarebným a ťažšie skombinovateľným šatkám.

K vlastnostiam :-). To, čo vás však na tejto šatke ozaj dostane, je jej neskutočná mäkkosť a jemnosť. Áno, ja viem, už som to predtým spomínala :-D, ale nedá mi, ozaj nedá, aby som to nespomenula zas a znova. Šatkárky sa okrem gramáže či spôsobu tkania často pýtajú aj na to, či treba šatku zanášať a ak, tak ako dlho asi. Nie každý má “nervy” a trpezlivosť na často zdĺhavý proces, pri ktorom sa z “tuhej dosky” stane “mäkké masielko”. Nuž, na tú tuhú dosku pri PBL zabudnite a preskočte hneď k tomu masielku :-). Šatôčka je totiž od prvého momentu, alebo ako sa hovorí right out of the box, mäkká a príjemná a netreba ju vôbec zanášať. Dokonca je taká ešte pred prvým praním! Túto jej vlastnosť ocenia iste práve začínajúce mamky, ktoré sa nechcú trápiť s nepoddajnou šatkou, ale potrebujú pomoc v podobe “samoviazacej” šatky :-). Hej hej, aj také sú :-D. Napr. PBL :-D.

Mne osobne sa s ňou viazalo a pracovalo skvele. Ide o 100% bavlnu, ktorá mne veľmi pripomínala česanú bavlnu, a to práve kvôli jemnej chlpatkovitosti šatky. Na dotyk vo vás vyvoláva pocit, že viažete do jemnunkej a mäkkej chlpatej deky. To je náramne príjemný pocit obzvlášť v chladnejších jesenných, zimných či jarných dňoch. Na druhej strane, po čase začne viac žmolkovať, ale za ten skoro mesiac testovania v skupine a mesiac u mňa som extrémne žmolkovanie nepostrehla, skôr také, aké evidujeme u šatiek z česanej bavlny. Šatka sa mäkko poddávala telu dieťatka, výborne sa prispôsobovala, neodstávala nikde, krásne sa s ňou dali robiť jednovrstvové aj viacvrstvové úväzy. V angličtine je na takú vlastnosť šatky pekný výraz – moldable. Šatka pekne priľne k telu dieťatka, doslova ho obopne, a to aj preto, že krásne pruží. Takto dodá telíčku dieťatka dostatočnú oporu, ktorú potrebuje. Nepruží však priveľmi, ale tak akurát. Doťahovalo sa mi s ňou tiež výborne, nekĺzala a nepovoľovala v úväze, snáď len na ozaj šmýkľavom oblečení som to pocítila (ale to bolo skôr vinou oblečenia – lurex :-)). Je to jedna z tých šatiek, pri ktorých si moje ramená ozaj pochvaľovali. Na ramenách je totiž váha rozložená v tejto šatke veľmi dobre. Používala som vzhľadom k váhe môjho syna výlučne viacvrstvové úväzy. Mám rada tenké šatky a mám rada viacvrstvové úväzy, čiže pre mňa to bola ideálna šatka. Ak však skôr oceňujete pevné a hrubšie šatky, s ktorými naviažete jednovrstvový úväz a idete, toto asi nebude šatka pre vás. Tam skôr asi siahnete po vyššiegramážovej či prímesovej šatke. PBL je vyslovene mäkký maznáčik ideálny pre novorodencov, malé a ľahké detičky, ale aj staršie a ťažšie deti, ktorých mamy obľubujú viacvrstváky s tenšími šatkami (ja, ja jááá 🙂 ). Nikde nič neťahá, netlačí, neomíňa, aj keď som v nej nosila svojho 13 kg chlapa na spanie v úväzoch na bruchu.

mk3a2160

Uzol som robila dvojitý, nakoľko sa jedná o tenšiu šatku a nemala som vôbec pocit, že by robila veľmi veľký uzol (pssst, niekedy som dokonca kvôli rýchlej záchrane už unaveného dieťaťa snažiaceho dostať sa čím skôr k zdroju 🙂 robila len uzol jednoduchý, a stačil … samozrejme, z dôvodu bezpečnosti odporúčam robiť uzol dvojitý). Konce šatky sú skosené primerane, skôr by som povedala, že sú skosené veľmi mierne. Šatka má dobrú a zlú stranu a ak by som musela hľadať nejaké negatívum, asi jediným nedostatkom (alebo skôr kozmetickou vadičkou), by pre mňa bola stredová značka, ktorá mne osobne príde na takú jemnú šatku príliš veľká a môže bábätko aj škrabať. Nachádza sa na zlej strane, teda tej vnútornej a na jej zadnej strane sú aj inštrukcie ohľadom starostlivosti o šatku. Pod stredovou značkou sa nachádza ďalšia značka s označením šarže a pôvodu. Kvôli tým “dvojitým” značkám som veľakrát radšej viazala zlou stranou von.

mk3a2163

Ešte k parametrom :-). Testovala som túto krásku vo veľkosti 6. Premerala som ju a bola 4,80 m dlhá a 0,70 m široká, čiže ide o dlhšiu 6 -tku. Čo môže niektorým mamičkám vadiť, je skôr šírka, a to obzvlášť pri novorodencovi, pre ktorého je podľa môjho názoru aj primárne určená. Na staršie deti táto, dá sa povedať štandardná šírka nevadí, tam to dokonca oceníte, ale pri novorodencovi môžu niektoré mamky mať pocit zbytočného množstva látky. Každopádne, ide o úplne bežnú širku šatiek a mne na môjho toddlera stačila perfektne :-).

K starostlivosti :-). Výrobca udáva pranie maximálne na 40 °C, na jemnom programe, sušenie v sušičke na nižšej teplote sušenia a žehlenie na druhom stupni, teda pri najvyššej teplote 150 °C. Ide proste o ľahkoúdržbovú spoľahlivú bavlnu :-).

ZHRNUTIE

VÝHODY

  • mäkká hebká šatka priamo od novoty,
  • nežná jemná šatka v nádherných pastelových tónoch,
  • ideálna pre novorodenca a menšie ľahšie deti, vo viacvrstvových úväzoch aj na ťažšie deti,
  • krásne sa s ňou pracuje, ľahko sa viaže, nepovoľuje, pekne priľnie k telu dieťatka,
  • vysoký komfort pri nosení,
  • decentný dizajn sa hodí k väčšine oblečenia (dajú sa skombinovať s ležerným aj sviatočným oblečením),
  • pomer cena kvalita z nej robí ideálnu adeptku na prvú šatku.

NEDOSTATKY

  • neviem nájsť 😀 (ok, ak už veľmi musím, tak tá stredová značka, bodaj ju 😀 ),
  • a možno náchylnosť na žmolkovanie (čo je ale malá daň za to pohodlie a komfort, aspoň pre mňa 🙂 ).

CELKOVÝ DOJEM

ODPORÚČAM / NEODPORÚČAM babyšatku Pure Baby Love, krásne nežnú a mäkkú šatku v nádherných pastelových farbách, ktorú si pre svoje kvality iste obľúbi mnoho začínajúcich, ale aj skúsených mamičiek šatkáriek. Oceňujem mäkkosť priamo od novoty, vysoký komfort pri nosení, decentný dizajn a skvelý pomer kvalita – cena, ktoré ju robia silnou adeptkou na prvú šatku. PBL je výborná šatka na novorodencov a malé,  ľahšie deti, no ocenia ju aj mamy s ťažšími, staršími deťmi obľubujúce tenké šatky a viacvrstvové úväzy. 

FOTOGALÉRIA

mk3a2146

mk3a2161

mk3a2164

mk3a2171

mk3a2165

mk3a2151

mk3a9574mk3a9570

mk3a9568mk3a9569

POĎAKOVANIE

Ďakujem Adi z eshopu nosime.sk  za oslovenie a poskytnutie tejto krásnej šatky Pure Baby Love. Nosime.sk nájdete aj na FB, link TU. Ďakujem za krásne fotky Braňovi Novákovi z newman.sk.

Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská. Je vyjadrením osobných skúseností a názorov autora. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozširovanie a publikovanie textov, fotografií či iného obsahu z mamamanosislaskou.wordpress.com akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom aj v inom než slovenskom jazyku je možné len so súhlasom autora webstránky mamamanosislaskou.wordpress.com.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s