Zimná bunda na nosenie Wallaby 2.0

Zimná bunda na nosenie Wallaby 2.0

Výrobca: Wombat & Co. London

Eshop: nosime.sk

Verzia: Wallaby 2.0 Black – Teal

Typ bundy: zimná bunda určená na nosenie počas tehotenstva, v období nosenia dieťatka v pozícii na bruchu aj na chrbte a aj po skončení nosiaceho obdobia a tehotenstva (samostatne)

Cena: 145 € v eshope, 156 € u výrobcu (prepočítané konverzným kurzom z libier na eurá)mk3a7904Zima sa nezadržateľne blíži a mnoho nosiacich mám netrpezlivo zháňa spoľahlivú a dobre vyzerajúcu bundu či kabát, ktorá by ich a ich dieťatko v zime zahriala, ochránila pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a umožnila im užívať si aj nosenie v zime. Na trhu je v súčasnosti pomerne veľké množstvo búnd, kabátov, vetroviek, mikín na nosenie a pod., a ďalšie nové značky neustále pribúdajú. Preto keď ma oslovila Andrea z eshopu nosime.sk, či by som chcela otestovať novú bundu na nosenie značky Wallaby, súhlasila som veľmi rada. Na promo obrázkoch sa mi páčila, zaujímalo ma však, či obstojí aj “zblízka” ;-).

Bundu som od nej prevzala v októbri, keď bolo ešte pomerne mierne počasie, také pekne jesenné :-). Na nosenie sa v nej vtedy bolo však ešte prihorúco. Zabrať však dostala okamžite pri poklese teploty a nástupe prvých chladných dní a večerov začiatkom novembra. Je to podľa mňa vyslovene zimná bunda, ale iste sa dá s tenším tričkom využiť aj počas veľmi chladných jesenných a jarných dní. Je totiž zateplená zvnútra všade okrem rukávov umelou kožušinkou (man made sheepskin). Je to na dotyk veľmi, ale veľmi príjemný materiál, ktorý zároveň krásne hreje. Vybrala som si veľkosť M, nakoľko je moja konfekčná veľkosť 36/38 (S/M). M-ko na sklade nebolo, skúsila som S-ko, no už po pár noseniach som volala Adi, že naozaj potrebujem veľkosť M; v S-ku mi bolo troška pritesno, a to obzvlášť s 2,5 – ročným, cca 12,5 kg synom v šatke či nosiči :-). Z toho teda vyvodzujem záver – veľkosti sedia, ale ak ste na rozhraní dvoch veľkostí, odporúčila by som skôr voliť väčšiu veľkosť. Myslím, že by som vyšla aj s menším S-kom, no nakoľko mám radšej dlhšie rukávy a nakoľko je môj syn už väčší nosenec, oveľa pohodlnejšie som sa cítila vo väčšom čísle. Keď som bundu nosila bez syna, pekne som si vedela pás prispôsobiť a stiahnuť tak, aby mi bunda sedela ako uliata a necítila som sa v nej priveľká. V menšej veľkosti mi bunda pri nosení vychádzala na drieku hore.

Ide o variabilnú, tzv. 4 v 1 bundu. Znamená to, že sa dá využiť samostatne ako normálna bunda pred a po tehotenstve, počas tehotenstva a počas nosiaceho obdobia tak na bruchu, ako i na chrbte. Ja som ju testovala samostatne a so svojím synom v šatke a nosiči v pozícii na bruchu a chrbte. Viem si ju však kľudne predstaviť aj na nosenie v tehotenstve. Nie je k nej žiadna extra vsadka, čo by mne (v duchu “menej je viac”) osobne viacej vyhovovalo. K dispozícii je len jedna vsadka na nosenie na bruchu a na chrbte, no tá sa však krásne dá prispôsobiť aj pre potreby rastúceho bruška. Vsadka má po oboch stranách zipsy, ktoré sa dajú zazipsovať až pekne ku krku a následne si vsadku viete ešte dodatočne prispôsobiť stiahnutím v hornej a dolnej časti, takže vám pekne zakryje vaše bruško. Výrobca k bunde dodáva jednu extra elastickú gumku, s ktorou si viete ešte viac doladiť “fit” utiahnutím cez gombíky v hornej časti vsadky. Hore pri krku je efektný golier, ktorý zakryje presne to, čo má a bunda vyzerá perfektne tehotensky :-). Požičiavam si fotku od výrobcu, aby ste videli, ako bunda vyzerá s tehotenským bruškom.

wallaby_tehu.jpg
zdroj obrázka http://www.wombatandco.com

Celkovo má bunda veľmi pekný ženský strih, kopírujúci postavu. Pôsobí štíhlo (jasné, nie až tak štíhlo s 2,5 ročným šuhajom “vo vnútri” 😀 ) a lichotivo k ženskej postave. Z vnútornej strany je po oboch stranách gumička s brzdami, pomocou ktorých si viete bundu ešte dodatočne posťahovať. Toto oceníte aj pri nosení samostatne, lebo práve vďaka gumičiek si viete docieliť pekný ženský vzhľad. Bunda pôsobí športovo – elegantne. Keď ju nosíte s vyhrnutým kontrastným golierom, pôsobí to nielen funkčne, no zároveň aj veľmi trendy. Je strihaná tak, aby čo najviac zvýraznila ženskú postavu, no zároveň spĺňala požiadavky kladené na bundu na nosenie detí. Rukávy na bunde sú dlhé tak akurát, ale ocenila by som aj náplet s otvorom na prst (lebo by to rukávy urobilo ešte viac vetruvzdornými a preto, že to mám takto s nápletom veeeľmi rada 🙂 ). Na rukáve je značka výrobcu. V spodnej časti bundy už nie je gumka na sťahovanie, čo môže niekomu prekážať, nakoľko by mohol mať pocit, že bude dieťatko zospodu prefukovať. Na vsadke si však viete stiahnúť v spodnej časti bundu natoľko, že ochránite aj nôžky malého dieťatka a pri staršom nosencovi chodcovi zrejme aj tak použijete teplé čižmičky. Môj syn mal počas nosenia v bunde aj “ľahšiu” verziu, teda len capačky a na ne vlnené návleky, no umelá kožušinka nás oboch hriala natoľko, že nôžky nemal vôbec chladné. Čo sa týka dĺžky bundy Wallaby, povedala by som, že siaha tak mierne pod zadok (prijala aby som ešte pár centimetrov naviac – obzvlášť pri staršom dieťatku).

mk3a7855

mk3a7864

Wallaby už na prvý pohľad upúta svojím štýlovým a unikátnym odnímateľným golierom s umelou kožušinou, ktorý výborne chráni krk a temeno hlavy nosiacej osoby. To iste oceníte hlavne vtedy, keď vonku fúka vietor alebo nemáte čiapku (či ju nerady nosíte). Golier sa k bunde zapína zvnútra na 4 cvočky (kapucka zvonku na 6). Golier môžete nosiť vyhrnutý buď kožušinkovou alebo látkovou stranou von. Veľa mamičiek, ktoré nosia svoje dieťatko vpredu na bruchu sa sťažujú na to, ako im prefúka v zime dekolt a krk. Niektoré bundy majú tento problém poriešený extra vsadkou na zips, ktorá chráni krk mamy alebo predĺženým golierom na cvočky. Mamy si však pre pohodlie dieťatka a svoj tepelný komfort zvyknú ešte cez to dávať šatku alebo šál. Wallaby chráni krk a dekolt mamičky mäkkučkým golierom s umelou kožušinkou, ktorý je zároveň šetrný k jemnej detskej pokožke. Golier takto chráni tváričku vášho dieťatka, ktorá spočíva v teplom pohodlí kožušinky a nedráždia ju žiadne zipsy, cvoky či iné spony. Teplý golier iste oceníte tak ako ja i pri nosení dieťaťa na chrbte – vtedy prirodzene vzniká istý priestor na chrbte, cez ktorý môže prenikať chlad zvonku, no vďaka teplému golieru si viete spríjemniť chvíle nosenia aj tak (golier si totiž môžete vložiť pred nasadením bundy pod ňu a zaistiť šatkou či nosičom – viď video od výrobcu). Zároveň ich spríjemňujete aj dieťatku – môj syn si okamžite ľahol na teplú kožušinku, keď bol na chrbte a do pár minút spal :-). Keď vám golier zavadzia alebo je naň prihorúco, jednoducho si ho viete odopnúť a nosiť ho iba s kapucňou či dokonca bez nej. Preto je Wallaby všestrannou bundou, ktorá nezunuje snáď žiadnu nosiacu mamičku. Golier sa zapína vpredu efektným prekrížením a následne pripnutím zvnútra na bundu na 2 gombíky. Môžete sa pokúsiť sa s golierom aj pohrať a pripnúť si ho na gombíky na vsadke. Skúsila som to aj ja a dostala som opäť iný look a navyše som tým zboku ešte viac chránila synovu hlavičku pred vetrom pri spaní. Využijú to tak aj mamky, ktorých deti oceňujú pri spaní vpredu len kontakt s ich telom (áno, sú aj také 🙂 ).

Aby vám bolo ešte teplejšie, máte k dispozícii teplú kapucku podšitú rovnakou umelou kožušinkou. Kapucka je hlboká tak akurát – nie je ani plytká, ale zasa ani príliš nepadá do tváre a zbytočne nezavadzia. Samozrejme, je vďaka kožušinke neskutočne príjemne teplá (oops, napísala som to opäť? 😀 ). Tak ako golier, aj kapucka je odopínateľná a pripína sa k bunde na 6 cvočkov z vonkajšej strany (golier zvnútra na 4). Je možné ju nosiť súčasne s golierom, ale kľudne aj bez. Len pri nosení na chrbte môže zavadzať dieťatku, nakoľko na nej nie je žiaden systém na zrolovanie či stiahnutie (ako je to vidieť u niektorých iných búnd na nosenie detí). Keď som nosila syna na chrbte (obzvlášť ak radi nosíte pomerne vysoko), tak som kapucku odopínala a vystačila si len s teplým golierom.

mk3a7845

Wallaby má na nosenie v dvoch pozíciach (na bruchu a na chrbte) uspôsobenú vsadku, ktorú jednoducho pripnete a odopnete podľa potreby. Vsadka je celá podšitá jemnou kožušinkou práve tak, ako zvyšok bundy (okrem rukávov). Tým je príjemná a teplá aj pre malého nosenca, ktorý sa zakuklený pod takou teplunkou vsadkou môže kráľovsky nosiť aj počas zimných mesiacov. Vsadka sa mne osobne páčila preto, že sa dala pekne zazipsovať, resp. odzipsovať pomerne vysoko podľa mojich potrieb a potrieb môjho dieťaťa. Keď syn spal a chcela som, aby bol v bunde viac skrytý, vytiahla som zips vysoko (tým som zároveň ešte extra istila jeho hlavičku počas spánku). Keď bol naopak hore a chcel pozerať na svet, rozopla som vsadku po oboch stranách a dopriala mu výhľad. Ocenila som to aj pri nosení na chrbte, keď mu vsadka siahala tak vysoko, ako bolo treba a nevykúkali mu spopod bundy ramená a ruky. Nie každá bunda na nosenie sa dá zazipsovať až tak vysoko, preto tento detail na Wallaby hodnotím veľmi pozitívne. Na vsadke sa dá potom ešte upravovať veľkosť podľa toho, ako vaše dieťatko rastie, a to gumičkami a brzdičkami vo vrchnej a spodnej časti. Brzdy dobre držia, nepovoľujú sa. Dobrou úpravou vsadky docielite, že je vaše dieťatko v teple a bezpečí a nefúka na neho. Na vsadke mi však chýba kapucka s gumičkami, podobná ako býva na nosičoch, pomocou ktorých by sa dala istiť hlavička spiaceho dieťatka. Toto mňa osobne obzvlášť potrápilo pri nosení syna na chrbte, keď mi v šatke na chrbte zaspal a ja som zistila, že mu nemám ako a čím istiť padajúcu hlávku. Kto nosí na chrbte v zime a dieťa mu tak spáva vie, o čom hovorím :-). Vsadka pomerne dobre ochráni vaše dieťatko pred chladom a vetrom aj bez kapucky, a to tak, že vyhrniete vrchný diel na nej a spravíte dieťatku vetruvzdorný štít. Na vsadke sa nachádzajú aj 2 gombíky. Pomocou nich si môžete ešte viac prispôsobiť vsadku potrebám vášho dieťatka (ja som v tom nevidela až takú potrebu, skôr to ozaj vnímam ako detail, ktorý asi viac oceníte v tehotenstve). Vsadka na Wallaby je podľa výrobcu kompatibilná so všetkými typmi ergonomických nosičov a babyšatiek (skúsila som niekoľko druhov nosičov a šatiek, všetko bolo v poriadku 🙂 ).

mk3a7856

mk3a7857

Bundu Wallaby oceňujem pre jej nadčasový elegantno – športový look. Páči sa mi, že aj v čase mimo nosenia, resp. tehotenstva, si ju môžem obliecť a vyzerať tak štýlovo. Skúšala som ju nosiť aj samostatne a cítila som sa v nej výborne. Ocenila som, že som pomocou gumičiek vo vnútri dokázala bundu ešte viac prispôsobiť mojej postave. Bunda vyzerá jednoducho, ale vďaka golieru púta akurátnu pozornosť. Cítila som sa v nej trendy a myslím, že by nik z nezainteresovaných nedokázal povedať, že je to bunda určená na nosenie detí. Všetky časti na zipsy či na cvoky sa ľahko odstraňujú (vsadka, golier, kapucka) a z bundy vyčaríte stále inú variantu jednoduchým pripnutím či odopnutím. Ak máte chuť na elegantnejší vzhľad, skúste to s golierom, ak športovejší, zvoľte bundu bez goliera. Jednoducho, podľa nálady a potreby si bundu vždy upravíte tak, aby ste sa v nej cítili dobre a pohodlne.

Obliekanie sa do bundy Wallaby je pomerne jednoduchá záležitosť, ale poďme sa pozrieť extra na obliekanie sa do bundy pri nosení dieťatka na chrbte. Bundu si môžete obliecť rôznymi spôsobmi, ako vám to vyhovuje. Skúste, čo bude pre vás prijateľnejšie. Môžete to skúsiť tak, ako je to vo videu od výrobcu – že si dáte najprv golier a upevnite ho pod nosič alebo šatku a následne si pohodlne navlečiete bundu so vsadkou zazispovanou na chrbte cez dieťa a zapnete. Týmto spôsobom docielite, že vám cez otvor na chrbte nebude fúkať na telo, veď kožušinka bude váš chrbát a krk držať v teple. Alebo si najprv pripravíte vsadku dozadu na chrbát (odporúčam si ju v hornej časti už dostatočne posťahovať, lebo potom to už sami bez pomoci nedáte). Vsadku kľudne môžete zazipsovať až hore, pokiaľ to dá (dieťatko bude pekne v teple, ale samozrejme, tú výšku si regulujte sami). Následne rozopnite úplne cvoky vzadu na krku a pretiahnite bundu cez seba a dieťa (buď nahodením cez hlavu alebo jednoduchým navlečením zozadu a zospodu). Hlavička dieťatka ľahko prekĺzne otvorom, potom stačí už len zapnúť cvoky vzadu za vaším krkom a dobre zospodu na vsadke stiahnúť gumičky, aby neprefúkalo vás ani dieťatko. Vo videu je zasa verzia, kde vsadku nezapínate až úplne hore, ale naopak, zapnete si cvoky vzadu na krku – tu naozaj odporúčam len vyskúšať párkrát, čo bude vyhovovať vám.

Bunda Wallaby je momentálne dostupná v troch farebných prevedeniach: black & teal (čierno – modrá), black & charcoal grey (čierno – šedá) a brown & rose (hnedo – ružová). V nasledujúcej tabuľke nájdete rozmery, ktoré by vám mohli pomôcť vybrať si tú správnu veľkosť.

Rozmery

Screen Shot 2016-11-20 at 22.41.40.pngBunda je vyrobená zo 100% polyesteru. Výrobca odporúča prať bundu maximálne na 30°C na jemnom programe. Neodporúča bundu chemicky čistiť ani sušiť v sušičke na prádlo. Odporúča ju sušiť v tieni (teda nie na priamom slnku) a žehliť maximálne na 110° C bez naparovania (na druhom stupni). Čo sa týka výberu pracieho prostriedku, odporúčaný je tekutý prací prostriedok (bez chemických a optických rozjasňovačov).

Samozrejmosťou je vlastný videokanál s návodmi, ktoré vám uľahčia zžívanie sa so svojou novou Wallaby bundou :-).

ZHRNUTIE

VÝHODY

  • športovo – elegantný vzhľad a pekný strih zohľadňujúci ženskú postavu,
  • krásna a teplá umelá kožušinka (obzvlášť jedinečný a štýlový golier, vďaka ktorému vôbec nepotrebujete šál),
  • vsadka zazipsovateľná pomerne vysoko,
  • jednoduché obliekanie aj na chrbát (zvládne pri troche praxe aj začiatočník),
  • hlboké bezpečné vrecká , do ktorých zapasovala v pohode dokonca aj moja peňaženka, kľuče a mobil,
  • nadčasový look – bunda využiteľná aj počas obdobia mimo nosenia a tehotenstva.

NEDOSTATKY

  • bunda sa v spodnej časti už nedá stiahnúť (dá sa však na vsadke pekne stiahnúť gumičkami spodok, takže dieťatko zospodu neprefúka),
  • chýba kapucka na vsadke na istenie hlavičky spiaceho dieťatka (ak vám však už dieťa na chrbte nespí, iste vám to nebude prekážať),
  • bunda neumožňuje tandemové nosenie (nakoľko je k dispozícii od výrobcu len jedna vsadka – možno by sa dalo osloviť výrobcu ohľadom extra vsadky alebo si pre prípad potreby vsadku pre ďalšie dieťa ušiť).

CELKOVÝ DOJEM

ODPORÚČAM / NEODPORÚČAM bundu na nosenie Wallaby, ktorá svojím nadčasovým a zároveň funkčným a praktickým dizajnom iste zaujme nosiace mamičky. V pomere kvalita a cena je bunda Wallaby veľmi silným konkurentom na skvelú zimnú bundu aj v porovnaní s drahšími značkami búnd na nosenie. Oceňujem komfortné nosenie v dvoch pozíciach (na bruchu aj na chrbte), no zároveň aj nosenie počas tehotenstva a v období pred a po tehotenstve. Výrobca používa na zhrnutie popisu bundy tieto slová – odolná, atraktívna, prirodzená, priedušná, vetru a vode odolná, teplá, pohodlná, všestranná. Ja s tými slovami môžem len súhlasiť a odporúčiť bundu Wallaby pre tých, ktorí hľadajú čosi teplé, no zároveň štýlové.

Krásne a teplé nosenie sa :-).

FOTOGALÉRIA

mk3a7945mk3a7938mk3a7948mk3a7929mk3a7920mk3a7917mk3a7956mk3a7885mk3a7814

mk3a7866mk3a7865mk3a7794mk3a7812mk3a8001mk3a7996

POĎAKOVANIE

Ďakujeme Adi Kundríkovej z eshopu nosime.sk za oslovenie a poskytnutie tejto krásnej a teplunkej bundy Wallaby. Eshop nosime.sk nájdete aj na FB, link TU. Ďakujeme za krásne fotky Braňovi Novákovi z newman.sk.

Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská. Je vyjadrením osobných skúseností a názorov autora. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozširovanie a publikovanie textov, fotografií či iného obsahu z mamamanosislaskou.wordpress.com akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom aj v inom než slovenskom jazyku je možné len so súhlasom autora webstránky mamamanosislaskou.wordpress.com.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s